Uczniowie DOREW z wizytą w bibliotece

Pod koniec stycznia oraz 7 lutego 2019 r., uczniowie Dziennego Ośrodka mieli przyjemność spotkać się z bardzo sympatyczną panią Ewą Palą – bibliotekarką Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie – Filii w Piasku. Pani Ewa zorganizowała „spotkanie z książką” w Ośrodku oraz w bibliotece.

Najpierw pani Ewa odwiedziła dzieci w DOREW na jednej z grup. Wspólnie przeżywali lekturę tekstu Doroty Gellner „Dzieci w ogrodzie”. Uczestnicy, dzięki przyniesionym przez bibliotekarkę prawdziwym i sztucznym kwiatom, mogli dosłownie przenieść się do bajecznego ogrodu, mimo, że za oknem była zima. Dzięki pomocy i zaangażowaniu terapeutów, dzieci mogły usłyszeć burzę, poczuć na twarzy wiosenny deszczyk, a nawet oddać się harcom w trawie oraz razem z duszkami i wróżkami schować się w zielonych kryjówkach.

Natomiast w pierwszy czwartek lutego, uczniowie z grupy edukacyjnej wybrali się na wycieczkę do Biblioteki w Piasku. Oczywiście czekała tam na nich pani Ewa. Z pomocą czarodziejskiej różdżki oprowadziła dzieci po całej bibliotece. Pokazała zbiory książek i wytłumaczyła procedurę ich wypożyczania. Przeczytała również zabawną książkę o „Bardzo głodnej gąsienicy”.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali karty biblioteczne, na które mogli wypożyczyć jedną, wybraną przez siebie książkę. Nasi podopieczni oczywiście bardzo chętnie skorzystali z tej możliwości.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie za wspaniale, wspólnie spędzony czas! Do zobaczenia na początku marca! 🙂

Do góry