Lekcje pokazowe w Dziennym Ośrodku

Tradycyjnie w miesiącu marcu 2019 r., we wszystkich zespołach wychowawczych Dziennego Ośrodka odbyły się lekcje pokazowe dla rodziców naszych uczniów. Tematyka zajęć była jak zwykle bardzo różnorodna i ciekawa.

Zajęcia pokazowe są bardzo ciekawą i atrakcyjną formą spotkań z rodzicami, temat jest dostosowany do realizowanego programu edukacyjno – rehabilitacyjno – terapeutycznego oraz możliwości psychofizycznych wychowanków.

Na większości grup odbywały się zajęcia o tematyce wiosennej. Dzieci odgadywały wiosenne zagadki, rozwiązywały krzyżówkę, malowały wiosenne obrazy, sadziły wspólnie z rodzicami piękne kwiaty. Na jednej z grup odbył się także pokaz masażu terapeutycznego całego ciała i twarzy, na innej sali odbyły się zajęcia z użyciem chusty animacyjnej oraz mas przekształcalnych, a nasi najstarsi wychowankowie wraz z rodzicami uczestniczyli w integracyjnych zabawach sensorycznych, które oprócz stymulacji poszczególnych zmysłów, dostarczyły mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Co dokładnie się działo na naszych lekcjach, najlepiej obrazują zdjęcia 🙂

Zajęcia pokazowe pozwalają rodzicom na zapoznanie się z metodami pracy ze swoimi dziećmi, poznanie kolegów i koleżanek z grupy oraz pozostałych rodziców. Wychowankowie natomiast mają wspaniałą okazję, by pochwalić się przed rodzicami swoimi kolejnymi osiągnięciami i umiejętnościami.

Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za udział w lekcjach pokazowych i wspólne, miłe spędzenie czasu!

Do góry