VIII Zawody Pływackie wychowanków OREW Kół PSONI

Dnia 4 kwietnia 2019 r., Dzienny Ośrodek w Piasku już po raz ósmy zorganizował Zawody Pływackie Wychowanków Ośrodków Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczych Kół PSONI. Sportowe zmagania odbyły się, tak jak w roku ubiegłym, na pływalni w Goczałkowicach – Zdroju.

W imprezie wzięli udział podopieczni z zaprzyjaźnionych placówek: OREW Tychy, OREW Cieszyn, OREW Wolbrom, OREW Wyry oraz gospodarze – DOREW Piasek. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Michael, Patryk, Emilka, Teresa, Szymon oraz Mateusz. Naszych zawodników wspierało dwóch podopiecznych Świetlicy Terapeutycznej: Wojtek L. i Wojtek S. Na zawodach obecni byli również: Dyrektor DOREW – pani Katarzyna Labus, Wicedyrektor DOREW – pani Barbara Gierusz oraz wspaniali kibice z Ośrodka. Organizatorów zmagań – kadrę DOREW, wspomagali fizjoterapeuci ze Świetlicy Terapeutycznej – pani Halina Podbioł i pan Wojciech Miczek.

Po ceremonii otwarcia zawodów rozpoczęła się sportowa walka, podczas której zawodnicy rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach:
– chód w wodzie całą długość basenu 15 m z przyborem i pomocą terapeuty;
– chód tyłem w wodzie z przyborem całą długość basenu 15 m;
– start z przyborem – przepłynięcie całej długości basenu 15 m;
– start stylem dowolnym bez przyborów całą długość basenu 15 m;
– start stylem dowolnym bez przyborów dwie długości basenu 30 m.

Zawodom towarzyszyła zdrowa rywalizacja, a uczestnicy jak co roku wykazali się ogromnym hartem ducha. Pokonując różne dystanse dawali z siebie wszystko! A kibice – koledzy i koleżanki oraz kadra z Dziennego Ośrodka – dopingowali z całych sił!

Po rozgrywkach indywidualnych drużyny wzięły udział w zabawie „Wyławianie przedmiotów”. W tej konkurencji nie było przegranych. Jak co roku odbyła się także konkurencja dla terapeutów, tym razem był to „Najkrótszy zjazd ze zjeżdżalni”.

Finałem wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej było uroczyste wręczenie medali, dyplomów oraz statuetek dla Ośrodków.

Po oficjalnej części zawodów wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny żurek, słodki poczęstunek oraz napoje.

Cała impreza przebiegła w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Zawodnikom i terapeutom dostarczyła wielu emocji ze wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji!

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału w zawodach oraz sportowej walki, a kadrze placówek dziękujemy za przygotowanie drużyn do zawodów! Do zobaczenia za rok!!! 🙂

Do góry