Wizyta w Bibliotece w Piasku

Dnia 16 maja 2019 r., uczniowie Dziennego Ośrodka po raz kolejny mieli przyjemność spotkać się z bardzo sympatyczną panią Ewą Palą – bibliotekarką Miejsko-Powiatowej Biblioteki w Pszczynie – Filii w Piasku. Pani Ewa zaprosiła naszych podopiecznych do Biblioteki.

Z pomocą czarodziejskiej różdżki pani Ewa oprowadziła dzieci po całej bibliotece. Pokazała zbiory książek i wytłumaczyła procedurę ich wypożyczania. Przeczytała również zabawną książkę pt. „Kicia Kocia w bibliotece”. Dzieci mogły pooglądać wybrane przez siebie książki.

Następnie pani Ewa zaprosiła naszych uczniów do stworzenia swojej własnej zakładki do książki. Do dyspozycji były: kolorowe kartoniki, obrazki sowy, godziny otwarcia biblioteki, „złote myśli” na temat książek oraz artystyczne dziurkacze. Powstałe zakładki były bardzo ładne i oryginalne…

Na zakończenie tego miłego spotkania odbyła się zabawa pn. „Znam swoją bibliotekę”. Dzieci miały za zadanie odnaleźć przedmiot lub znak, który pokazał się na zdjęciu. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Serdecznie dziękujemy pani Ewie za wspaniale, wspólnie spędzony czas! Do szybkiego zobaczenia!

Do góry