Spotkanie z młodzieżą z Czechowic

Pod koniec maja br., wychowanków Dziennego Ośrodka odwiedzili uczniowie klasy 7c zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach – Dziedzicach, wraz z wychowawczyniami. Spotkanie miało przede wszystkim charakter profilaktyczno – wychowawczy.

Nasi goście zostali podzieleni na kilka grup i uczestniczyli wraz z naszymi dziećmi w zajęciach dydaktycznych. Młodzież miała okazję zapoznać się z: wszystkimi uczniami i kadrą Dziennego Ośrodka, charakterem pracy placówki, metodami i formami pracy z osobami niepełnosprawnymi, wyposażeniem pomocnym w edukacji, rehabilitacji i terapii naszych podopiecznych. Na zakończenie chłopcy, którzy brali udział w zajęciach w najstarszej grupie, przedstawili wspólnie z wychowankami DOREW zabawny, krótki spektakl.

Klasa przekazała dla uczniów DOREW bardzo ciekawy pamiątkowy afisz oraz materiały, które zbierali w szkole przez cały rok: nakrętki, odzież, środki czystości i zabawki. Koordynatorem tych działań była po raz kolejny pani Katarzyna Kościelny. Jesteśmy bardzo wzruszeni, że nauczyciele i uczniowie Szkoły od kilku lat pamiętają o naszych dzieciach i regularnie nas wspierają. Dziękujemy!!!

Mamy nadzieję, że wizyta w Dziennym Ośrodku i kontakt z naszymi dziećmi był niezapomnianym i bardzo wartościowym doświadczeniem. Dziękujemy za wspólny, bardzo miły czas!!! 🙂

Do góry