Muzyczny piątek w Dziennym Ośrodku

Dnia 26 lipca 2019 r. na uczniów DOREW po raz kolejny czekało dużo atrakcji. Tym razem, w dzień nazwany „Muzycznym Piątkiem”, nasi podopieczni uczestniczyli w muzycznych zabawach i konkursach. 

Dzień wcześniej została wykonana przez dzieci i nauczycieli wspaniała dekoracja: kolorowe, wielkie nuty oraz girlandy z taśm kasetowych. Pierwszą zabawą były muzyczne zgadywanki. Każdy uczestnik losował zdjęcie instrumentu, który następnie należało znaleźć na sali. Wśród instrumentów znalazły się: tarka metalowa, marakas, talerze, tarka drewniana, dzwoneczki, pudełko akustyczne, tamburyno, trójkąt, korikoro, kołatka, bębenek oraz tzw. zadanie na szóstkę czyli mandolina. Oczywiście wszystkie dzieci wykonały to zadanie bezbłędnie! Chwilę później trzeba było zaprezentować dźwięk wylosowanego instrumentu oraz odbyła się zabawa w orkiestrę, której dyrygowały pani Marysia i pani Magda.

Następnie nasi uczniowie wykonywali własne instrumenty z różnych materiałów. Do dyspozycji mieli: papierowe tuby, butelki plastikowe, różnego rozmiaru pudełka papierowe i plastikowe, ziarna (groch, fasola, ryż), kredki, taśmy, kolorowe papiery i bibułę oraz różne naklejki. Powstały naprawdę fantastyczne instrumenty muzyczne! Oczywiście nie obyło się bez prezentacji ich brzmienia…

Kolejna zabawa nosiła nazwę „Jaka to melodia”. Wszyscy uczestnicy losowali numer piosenki (w wersji instrumentalnej) i mieli za zadanie podać tytuł lub wykonawcę. Z odgadnięciem utworów oczywiście nie było żadnych problemów.

I nadszedł wreszcie czas na… GOŚCIA SPECJALNEGO!!! Organizatorki „Muzycznego Piątku” zaprosiły do wspólnego muzykowania młodego, bardzo utalentowanego muzyka – Jana Szczepańczyka. Jasiek już kilka razy gościł w naszym Ośrodku, dzieląc się swoją muzyczną wiedzą i wielkim talentem. Tym razem również z wielką chęcią przyjął zaproszenie, za co baaaardzo dziękujemy!!! Przywiózł ze sobą dwie gitary elektryczne, o których bardzo dokładnie opowiedział oraz zaprezentował brzmienie. No i oczywiście zagrał te najbardziej znane rockowe utwory… A na zakończenie wszyscy uczniowie zagrali razem z naszym gościem.

To był bardzo udany „Muzyczny Piątek”! 🙂

Do góry