Pożegnanie lata a przywitanie jesieni

19.09.2019r. w naszym Ośrodku odbyło się pożegnanie lata, za którym już tęsknimy a przywitanie jesieni, która zachwyca swoimi kolorami!

Grupa I przygotowała przedstawienie z tej okazji, w repertuarze mogliśmy znaleźć piękne wiersze recytowane przez naszych uczniów jak i piosenki i układy taneczne! Oprócz przedstawienia, wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkurencjach o tematyce jesiennej m.in. sortowanie warzyw i owoców, zbieranie kasztanów, szukanie szyszek i żołędzi w ziarnach.

Uczniowie z grupy I zachęcili pozostałych uczniów do czynnego udziału w wydarzeniu, w efekcie wszyscy przygotowali wiersz lub piosenkę z okazji przywitania jesieni. Grupa II i VII zaśpiewała i zatańczyła „Jesienne cza cza cza” i „Bukieciki” grupa III wyrecytowała wiersz pt. „Jesienne liście”, grupa IV zatańczyła i zaśpiewała piosenki „Jesienny kujawiaczek” oraz „Idzie jesień”, grupa V zainspirowana wierszem Jana Brzechwy „Odlot szpaków” zbudowała samolot i próbowali odlecieć do ciepłych krajów, grupa VI zaśpiewała piosenkę pt. „Jesienne sikoreczki” i poczęstowała wszystkich chlebem ze słoninką (miodem).

Wydarzenie to nie byłoby tak klimatyczne i magiczne gdyby nie pięknie ustrojona sala, uczniowie mogli poczuć zapach ziół i kwiatów z jesiennego ogrodu oraz podziwiać piękne bukiety, owoce i warzywa. Po całej uroczystości uczniowie w swoich grupach mogli skosztować różnych owoców i zrobić wspólnie z nich sałatkę.

Do góry