Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej

Dnia 28 stycznia 2019 r. nasze Anioły wraz z opiekunami i rodzicami, wybrali się w Pielgrzymkę na Jasną Górę do Matki Boskiej Częstochowskiej oraz do Sanktuarium Świętego Ojca Pio na Przeprośnej Górce. Organizatorem naszej pielgrzymki była pani Krystyna Krystyna – przewodnicząca Stowarzyszenia.

W trakcie podróży do Częstochowy wszyscy odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą prowadził pan Wojtek oraz podopieczni Tomasz i Karol. Po dwóch godzinach jazdy wszyscy wspólnie z rodzicami i opiekunami dotarliśmy do celu naszej podróży, czyli na Jasną Górę. Podczas pobytu w Sanktuarium mogliśmy zobaczyć znany na całym świecie obraz Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski. Nasi pielgrzymowicze mogli również podziwiać wspaniałą szopkę, która zapierała dech w piersiach.

Po złożeniu podziękowań naszej Matce Boskiej Częstochowskiej, anielska Pielgrzymka udała się do Sanktuarium Św. Ojca Pio na Przeprośną Górkę w miejscowości Siedlec koło Mstowa, gdzie mogliśmy uczestniczyć we mszy świętej w intencji wszystkich podopiecznych rodziców i oczywiście opiekunów. Nabożeństwu przewodniczył ks. Józef proboszcz tamtejszej parafii. Do mszy świętej tradycyjnie służyli nasi koledzy ze Świetlicy Terapeutycznej. Podczas nabożeństwa mieliśmy również przyjemność wysłuchać pięknego kazania, które wygłosił proboszcz. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną. W trakcie drogi śpiewaliśmy kolędy i odmówiliśmy różaniec w intencji wszystkich chorych członków Stowarzyszenia, podopiecznych i ich rodziny.

Dziękujemy za organizację tej wspaniałej pielgrzymki!!!

Do góry