Wspaniała zabawa na XIV Pikniku Integracyjnym!

Już po raz czternasty, w niedzielę 5 maja 2019 r., na Rynku w Pszczynie odbył się Piknik Integracyjny „Tacy Sami – Inni”, zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku. Do wspólnej zabawy jak co roku zaprosili: Kulejące Anioły, ich rodzice oraz pracownicy Stowarzyszenia!

Imprezę poprowadził, tak jak w latach ubiegłych, niezastąpiony Jacek Kobyliński. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, jednak uczestników imprezy nie zabrakło.

Piknik rozpoczęły fantastyczne zabawy i konkursy poprowadzone przez dwóch sympatycznych i pełnych energii Klaunów z Centrum Europy. Do wspólnej zabawy włączyły się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Kilka chwil później odbył się wspólny trening zumby z zawsze uśmiechniętą właścicielką klubu Endorfina. Kolejną atrakcją był występ  młodych, utalentowanych muzyków z zespołu OFFBEAT. Następnie na scenie rządziły Kulejące Anioły. Jako pierwsza pod sceną pojawiła się grupa teatralna „Piaskowe urwisy” z Dziennego Ośrodka we wzruszającym spektaklu pt. „Żyj z całych sił!”. Następnie na scenie pojawiły się Świetliki ze Świetlicy Terapeutycznej w radosnym, energetycznym repertuarze. Chwilę później odbyły się solowe występy kilku młodych, bardzo utalentowanych wokalistek ze Studia Piosenki VoicePless. Po występie, jak co roku, do nieba poleciały balony symbolizujące marzenia Kulejących Aniołów.  W dalszej części Pikniku wystąpił bardzo wyjątkowy i przesympatyczny zespół Aniołąki. A na zakończenie imprezy zagrał mocno rock’n’rollowy zespół Hendon!

Na imprezie nie zabrakło wspaniałych kobiet ze Stowarzyszenia „Śląskie Motocyklistki”, które zapowiedziały kolejne wsparcie dla naszych Aniołków – „Motocykllove rozpoczęcie sezonu”, które odbędzie się w sobotę 11 maja 2019 r. na Dzikiej Plaży na Paprocanach w Tychach. Serdecznie zapraszamy!

Program XIV Pikniku Integracyjnego wzbogaciły liczne stanowiska obsługiwane przez pracowników PSONI: kiełbaska z grilla, chleb ze smalcem, stoisko z kawą i ciastem, anielskie gofry oraz kiermasz prac. W kąciku ceramicznym dzieci mogły stworzyć swoje własne dzieło z gliny, a w kąciku plastycznym spełnić się twórczo. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyło się stanowisko malowania twarzy i zaplatania warkoczy i kącik fryzjerskie, który obsługiwały panie z Centrum Fryzjerskiego w Pszczynie. Do dyspozycji uczestników Pikniku były również dmuchane zjeżdżalnie, konsultacja z panią dietetyk czy pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy. Na Pikniku oczywiście nie zabrakło pysznej grochówki, przygotowanej co roku przez Ochotniczą Straż Pożarną w Pszczynie.

XIV Piknik Integracyjny „Tacy Sami – Inni” był współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

PODZIĘKOWANIA!!!

–> Składamy serdeczne podziękowania instytucjom oraz osobom prywatnym, za zaangażowanie i pomoc w organizacji Pikniku „Tacy Sami – Inni”!
Szczególne podziękowania dla:

– Starostwo Powiatowe
– Urząd Miasta Pszczyna
– Pszczyńskie Centrum Kultury
– Ochotnicza Straż Pożarna w Pszczynie – komendant p. Iwona Kwiatkowska
– Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie.

–> Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom Pikniku!!!

–> Dziękujemy wszystkim wykonawcom, którzy zagościli na scenie podczas Pikniku!

–> Dziękujemy lokalnym mediom: Pless.pl, Pszczynska.pl, Gazeta Pszczyńska, Głos Pszczyński, Forum.

–> Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom: z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie i z 27. Drużyny Harcerzy Starszych TROP oraz organizatorowi wolontariatu – panu Kazimierzowi Mianowskiemu za nieocenioną pomoc!

–> Specjalne podziękowania składamy na ręce pomysłodawczyni i głównego organizatora Pikniku – Przewodniczącej Zarządu Koła Pani Krystyny Fuławki oraz na ręce Pań: Katarzyny Labus, Bogusławy Bularz za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia!

–> Bardzo dziękujemy pracownikom Dziennego Ośrodka i Świetlicy Terapeutycznej za pomoc w organizacji oraz obsługę imprezy!

Do góry