VIII Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

W dniach 31 maja – 1 czerwca 2019 r. odbyła się już VIII Pielgrzymka Rowerowa Kulejących Aniołów do swojej Matki i Królowej. W pielgrzymce brało udział piętnaście osób – ośmiu uczestników Świetlicy Terapeutycznej i siedmiu opiekunów, wśród których byli nasi przyjaciele, doświadczony przewodnik rowerowy – p. Krzysiu wraz z małżonką, oraz nasz duszpasterz Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku – ks. Grzegorz.

Plan pielgrzymki zakładał bliższe poznanie pięknych okolic Olsztyna oraz walorów turystycznych i przyrodniczych Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podczas pierwszego dnia pielgrzymki mieliśmy okazję zwiedzić Jaskinię Głęboką, w której mogliśmy podziwiać liczne nacieki skalne oraz nietoperze. Po zwiedzeniu jaskini i zobaczeniu prezentacji multimedialnej dotyczącej historii tego pięknego rejonu, pojechaliśmy do hodowli pstrąga w Złotym Potoku, gdzie mieliśmy okazje zobaczyć jak hoduje się te wspaniałe ryby. Tego dnia nasi pielgrzymi zatrzymali się w dworku Św. Antoniego u sióstr Honoratek w Olsztynie. Tutaj w urokliwym miejscu, wśród wysokich drzew i kapliczek mogliśmy odpocząć spędzając czas na modlitwie i relaksie.

W drugim dniu nasi rowerzyści pokonali ok. 45 km trudnego terenu, gdzie jazdę na rowerze utrudniały liczne pagórki i grząskie piaszczyste ścieżki. Trasa ta prowadziła z Olsztyna nad zalew w Poraju, następnie dookoła zbiornika i drogą powrotną do miejsca noclegu.

W ostatnim dniu pielgrzymowania do naszej Matki i Królowej zatrzymaliśmy się na Górce Przeprośnej, gdzie w kaplicy św. Ojca Pio chwaliliśmy Boga w koronce do Miłosierdzia Bożego i śpiewając piękne i najbardziej znane pieśni Maryjne. W Częstochowie odprawiona została msza św. w intencji Kulejących Aniołów. Uczestnicy pielgrzymki z zaszczytem uczestniczyli w tym wyjątkowym nabożeństwie, mając okazję przeżywać te chwile w kaplicy pod samym cudownym obrazem.

Nasza pielgrzymka była już ósmą z kolei, była to wspaniała okazja do refleksji i zadumy, ale również do aktywnego dawania świadectwa swej wiary i poświecenia, bowiem nasi pielgrzymi musieli zmagać się zarówno z trudami jazdy na rowerach i to w bardzo wymagającym terenie, ale również musieli się zmierzyć z własnymi słabościami i ograniczeniami. Ogromna determinacja i wiara sprawiły, że wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do celu, mogąc osobiście podziękować za wszystkie otrzymane dotąd łaski oraz prosić o pomoc w trudnościach zwłaszcza tych związanych z nasza przyszłością.

Naszą pielgrzymkę zakończyliśmy pysznym obiadem, w trakcie którego podsumowaliśmy nasz trzydniowy trud i podziękowaliśmy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszej pielgrzymki.

Pielgrzymka została sfinansowana ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. 

Do góry