Letnie przedstawienie teatralne

W czwartek 11  lipca 2019 r. do Domu Kulejących Aniołów przyjechali aktorzy z zaprzyjaźnionego Teatru Bruna Zmarlickiego „Art-Metanoia” z Krakowa. Tym razem, podopiecznym Dziennego Ośrodka i Świetlicy Terapeutycznej, zaprezentowali przedstawienie pt. „Eko-ciocia”.

Motywem przewodnim przedstawienia były zagadnienia związane z ochroną przyrody oraz segregacją odpadów. Główna bohaterka – tytułowa Eko-ciocia: Petronela Zgnieć-Śmieć – przybliżyła naszym dzieciom i młodzieży powyższe zagadnienia śpiewająco i z wdziękiem, zachęcając nie tylko do wspólnego śpiewu, ale i tańca do piosenki: „Hej hi, hej ho! Plastiki, papier, szkło. Zasady segregacji znamy: odpady oddzielamy”.

Eko-cioci pomagał dzielnie Wujek Hilary, który perfekcyjnie segregował śmieci, ale również w przebraniu Śmieciostwora starał się uzmysłowić publiczności, jak złą rzeczą jest śmiecenie… Odbył się również konkurs na najszybsze posegregowanie odpadów. Rywalizowały ze sobą dwie drużyny, jedna z nich miała posegregować papier, a druga plastik.

Przy okazji przypominamy, jak powinniśmy segregować śmieci:
– worki niebieskie – na papier, ale bez pudełek z plastikowymi elementami;
– worki żółte – na plastik i metal, ale bez opakowań po środkach żrących;
– worki zielone – na szkło kolorowe,
– białe – na szkło białe;
– wszelkie baterie – oddzielnie do specjalnych pojemników.

Przedstawienie bardzo podobało się publiczności. Mamy nadzieję, że nasi podopieczni teraz z jeszcze większym zapałem będą dbali o przyrodę, szanowali ubrania i zabawki oraz podziwiali piękno otaczającego świata…

Do góry