Wspominamy II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów

Dnia 31 sierpnia 2019 r. na terenie  naszej placówki, odbył się II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów!

Na Festyn licznie przybyli mieszkańcy Piasku, Pszczyny i okolic. Organizator zapewnił dużo atrakcji oraz wspólną, rodzinną zabawę! Gości przywitała Przewodnicząca Zarządu Koła – pani Krystyna Fuławka. Mamy zaszczyt poinformować iż Radny Sejmiku Województwa Śląskiego pan Grzegorz Gaża wręczył pani Krystynie Fuławka Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Serdecznie gratulujemy!

Pierogi królowały całą imprezę na stołach gości, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Można było skosztować pierogów ruskich, z kapustą i grzybami oraz z mięsem. Oczywiście wszystkie były robione przez przyjaciół Stowarzyszenia, rodziców i pracowników. Jednak kto miał chęć skosztować pierogów o niestandardowym i niepowtarzalnym smaku oraz uczestniczyć w ich przygotowaniu była ku temu okazja, gdyż nasz gość specjalny- finalista VI Edycji Master Chefa  Mateusz Guncel, przygotowywał na oczach wszystkich gości pierogi z krupniokiem i gorzką czekoladą.

W punktach gastronomicznych można było również spróbować pysznej grochówki przygotowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną, domowego ciasta, kiełbaski z grilla i watę cukrową.

Na scenie jako wystąpiła artystka Anna Hałupka.  Chwilę później odbył się występ podopiecznych Stowarzyszenia. Najmłodszych uczestników Festynu zaprosili do wspólnej zabawy fantastyczni Klauni z Centrum Europy. Artystką która poruszyła nasze serca była Katarzyna Raszka, zachwyciła ona swoim głosem całą publiczność. Festyn nie obył się również bez ekstremalnego widowiska ewolucji rowerowych. Wspaniałe wrażenie zrobił też pokaz motocykli. Wspaniałą imprezę zakończył występ zespołu Sliver Dance, publiczność miała okazję tańczyć i bawić się do wieczora. Całe widowisko na scenie prowadzone było przez pana Krzysztofa Zarembe.

Dla najmłodszych artystów, Złomowisko w Radostowicach przygotowało samochody, które można było dowolnie pomalować. Trzeba przyznać, że ta atrakcja sprawiła dzieciom ogromną frajdę! Ochotnicza Straż Pożarna z Piasku zaprezentowała zapierające dech w piersiach akcje ratownicze: wyciąganie poszkodowanego z auta przy pomocy specjalistycznego sprzętu oraz gaszenie pożaru. Pokazy pierwszej pomocy zaprezentowała nam Grupa Ratownicza HKR Pszczyna.  Dla najmłodszych były przygotowane również: kącik plastyczny, kącik ceramiczny, kącik malowania twarzy oraz karuzele i dmuchany plac zabaw. Dzieci również chętnie korzystały z przejażdżki na koniu i zabawę z pieskami.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Piasku, Pszczyny i okolic za wspólną, wspaniałą zabawę oraz wsparcie naszych Aniołków!!!

Dziękujemy również wszystkim artystom, wykonawcom oraz firmom, które zapewniły mnóstwo fantastycznej rozrywki!

 

 

 

 

II Pierogowy Festyn Kulejących Aniołów zrealizowano w ramach inicjatyw Koła PSONI, sfinansowanych z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, przy wsparciu wolontariuszy uczestniczących w realizacji projektu „Bądź zaangażowany w wolontariat”

Do góry