Wycieczka na Jurę Krokowsko- Częstochowską

Podopieczni wraz z rodzicami mieli przyjemność uczestniczyć w wycieczce na Jurę Krakowsko- Częstochowską. Choć słońce na niebie przygaszane było ciemnymi chmurami z których nie raz spad deszcz, był to dla wszystkich wyjątkowy dzień.

Rano wszyscy uczestnicy wycieczki zebrali się pod Domem Kulejących Aniołów i szybko wsiedli do autobusów gotowych do podróży. Pani przewodnik przywitała dzieci jak i opiekunów i wyruszyliśmy!!  Pierwszym punktem programu był przejazd do Leśniowa, w którym znajduje się przepiękne Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej, patronki Rodzin.

Tam odprawiona została msza święta w intencji Ośrodka. Wokół Sanktuarium znajdują się przepiękne ogrody, które mieliśmy okazje podziwiać, a także źródełko z Kaplicą pw. Matki Bożej Anielskiej. Na terenie Klasztoru było można też znaleźć dzwonnice, Figurę Archanioła Michała, stację Drogi Krzyżowej, kapliczki różańcowe. Po mszy świętej udaliśmy się na obiad, była to okazja do chwili odpoczynku przed dalszymi atrakcjami.

Drugim punktem programu wycieczki był przejazd do miejscowości Chechło na taras widokowy, skąd można podziwiać piękno Pustyni Błędowskich. Na tarasie uczestnicy mogli poznać florę i faunę pustkowia jak i historię tego niezwykłego miejsca.

Mimo iż pogoda w tym miejscu nie dopisała to wszyscy wrócili do autobusów z uśmiechami na twarzy!

 

 

 

 

Wycieczka na Jurę Krakowsko- Częstochowską zrealizowano w ramach inicjatyw Koła PSONI, sfinansowanych z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, przy wsparciu wolontariuszy uczestniczących w realizacji projektu „Bądź zaangażowany w wolontariat”

Do góry