„Mikołaje- Aniołom” III edycja biegu w Piasku

 

 

 

Mikołaje – Aniołom“ – III edycja biegu w Piasku

7 grudnia o godzinie 13.00 na ulicach Sołectwa Piasek przeprowadzony zostanie bieg „Mikołaje – Aniołom“. W dniu tym ośrodek odwiedzi również Święty Mikołaj. Osoby dorosłe chętne by ich dzieciom przekazane zostały prezenty proszone są o kontakt z organizatorami imprezy. Każdy z uczestników biegu na starcie otrzyma czerwoną czapkę, która przypominać ma obchody Dnia Świętego Mikołaja. W zależności od kondycji uczestnicy do pokonania mieć będą dystans 5 lub 10 km. Na dystansie 5 km swoich sił spróbować mogą biegacze, osoby na wózkach inwalidzkich a także miłośnicy chodzenia z kijami. Z odcinkiem 10 km zmagać się już będą tylko biegacze i osoby uprawiające nordic walking. Zarówno start jak i meta biegu zlokalizowane zostaną przed funkcjonującym już prawie dwa lata „Domem Kulejących Aniołów“.. Dochód z imprezy tym razem przekażemy na zakup samochodu typu bus, który niezbędny jest do bezpiecznego przyjazdu i powrotu osób niepełnosprawnych do ośrodka. Jak zapowiadają organizatorzy w tym dniu dla wszystkich dzieci prawdziwy Święty Mikołaj przekazywał będzie podarunki zaś wszyscy kibice znajdujący się na trasie biegu spotkać będą mogli Mikołajów z Łąki przekazujących słodycze oraz kwestujących na rzecz „Kulejących Aniołów“.

7 grudzień będzie także dniem otwartym „Domu Kulejących Aniołów“, gospodarze zapraszają do zobaczenia jak funkcjonuje obiekt niosący pomoc ponad 100 osobom niepełnosprawnym fizycznie i umysłowo. Jak zwykle wszystkich rozgrzejemy muzyką oraz smaczną grochówką przyrządzoną przez strażaków OSP, a także kawą i herbatą po trudach kibicowania zawodnikom na mroźnej trasie biegu. Osoby chętne mogą przynieść słodycze, które pozwolą na uzupełnienie spalonych kalorii biegaczom.

Biuro zawodów, szatnia i depozyt w dniu imprezy działać będą na terenie budynku „Kulejących Aniołów“ w godzinach 11.00 – 15.00.

Opłata startowa, która w całości przekazana zostanie na zakup busa, wynosi 20 złotych dla wpłacających za pośrednictwem internetu oraz 30 złotych dla uczestników zgłaszających się w dniu biegu (jeśli wcześniej nie zostanie przekroczony limit 800 uczestników).

Zgłoszenia uczestnictwa w biegu „Mikołaje – Aniołom” dokonywać można tutaj https://zapisy.personalbest.pl/bieg-mikolaje-aniolom-v4043.pl.html

Osoby chętne do wsparcia finansowego organizacji biegu „Mikołaje – Aniołom”, a także wolontariusze potrzebni do pomocy w dniu imprezy proszeni są o kontakt z osobami reprezentującymi organizatorów tj. Tomasz Bratek nr tel. 609 568 567 i Jacek Kotajny nr tel. 601 514 249.

 

 

 

Do góry