Wycieczka do Żywca

28.07. 2020r. o godzinie 9.00 podopieczni PSONI wraz z rodzicami zebrali się pod Domem Kulejących Aniołów i z doskonałym humorem rozpoczęliśmy wspólną autokarową wycieczkę do Żywca- miasta gdzie nie tylko piwo warzą! Pogoda dopisywała a uśmiechy nie znikały nikomu z twarzy!

Pani Agnieszka z zaprzyjaźnionego biura podróży Lider Tavel z Bielska- Białej zabrała nas do Żywickiego parku w którym znajduje się mini zoo, mogliśmy tam zobaczyć rzadko spotykane zwierzęta, takie jak kury jedwabiste, barany świętego Jakuba z czterema rogami, małego kangura, małpki i kolorowe papugi. Po spacerze w mini zoo przeszliśmy przez park w którym pasły się krowy i kozy, po ścieżkach chodziły kaczki a w przejrzystych rzeczkach pływały kolorowe rybki, w parku zobaczyliśmy także fontannę i domek Chiński, Stary Zamek i Pałac Habsburgów. Dotarliśmy także na rynek gdzie podziwialiśmy ratusz, katedrę z dzwonnicą i wysłuchaliśmy hejnału żywieckiego. W tym punkcie programu nie zabrakło odpoczynku w kawiarni gdzie zjedliśmy pyszne lody.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim, mogliśmy tam poczuć zbawienny wiatr który delikatnie nas ochłodził w ten upalny dzień. Po rejsie kapitan statku zaprosił nas na ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. Po wspólnym biesiadowaniu nad Jeziorem wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy z uśmiechem na twarzy i naładowani pozytywną energią z powrotem do Piasku.

Do góry