Prace w ogrodzie u Kulejących Aniołów

Dnia 6 listopada 2018 r. odbyły się ostatnie w tym sezonie prace porządkowe w naszym pięknym ogrodzie. W pracach tych brali udział podopieczni Świetlicy: Jarek, Łukasz, Paweł, Krzysztof, Łukasz pod opieką naszego opiekuna p. Mateusza. Nie mogło też zabraknąć naszych niezawodnych rodziców: p. Zygmunta, p. Ambrożego p. Jana.

Podczas zajęć nasi koledzy i ich rodzice wyczyścili ogród z chwastów oraz jednorocznych krzewów. Odbyło się również wyrównanie terenu. Prace, jakie tego dnia odbyły się w naszym ogrodzie, były dla naszych kolegów kolejną okazją do poszerzenia swoich umiejętności ogrodniczych, nabytych podczas zajęć w naszej świetlicy. Była to też forma integracji z naszymi rodzicami oraz okazja do spędzenia miło czasu na świeżym powietrzu.

Wielu z nas miało okazję zobaczyć uprawę wielu ciekawych gatunków kwiatów i warzyw. Prawdziwą dumą naszego ogrodu są gigantycznych rozmiarów dynie, które ważą kilkadziesiąt kilogramów każda. W trakcie przerwy nasze Anioły mogły napić się świeżo parzonej kawy przygotowanej przez nasze wspaniałe kuchareczki.

Nasz piękny ogród, nie dość, że upiększył nasz dom, pozwolił również zgromadzić ogromną ilość warzyw, z których zrobiono pokaźną ilość przetworów w postaci sałatek, dżemów, soków oraz wielu innych przepysznych smakołyków. Nasza spiżarnia jest pełna zapasów, które pozwolą nam zajadać się pysznymi przetworami do następnego sezonu ogródkowego.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Pani Przewodniczącej oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tak pięknego ogrodu. W imieniu wszystkich podopiecznych znajdujących się w naszej placówce, składamy wszystkim osobom zaangażowanym w pracach ogrodowych, serdeczne podziękowania! Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję wspólnie pracować w naszym ogrodzie.

Serdecznie dziękujemy!

Do góry