Wycieczka do Wrocławia

W dniu 18.09.2019 podopieczni Świetlicy Terapeutycznej wraz z opiekunami i rodzicami wyruszyli na wycieczkę do Stolicy Dolnego Śląska czyli do Wrocławia. Wycieczkę nasi podróżnicy rozpoczęli z samego rana z parkingu pod kościołem Podwyższenia Świętego Krzyża w Pszczynie. W wycieczce tej jak zwykle brali udział zarówno podopieczni, ich rodzice oraz opiekunowie. Po przyjeździe na miejsce na uczestników naszej wycieczki czekało wiele ciekawych atrakcji. Tego dnia mogliśmy zobaczyć wyjątkowe fontanny, które tańczą w rytm muzyki a w porze wieczornej przybierają różnego rodzaju kolory, oprócz tego dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji o historii hali 100-lecia, znanej z różnego rodzaju imprez sportowych, między innymi na tej hali odbywały się mecze siatkówki i gale brokerskie oraz liczne koncerty i imprezy kulturalne.

Następną atrakcją naszego wyjazdu był przejazd zabytkowym tramwajem i zwiedzanie zabytków Wrocławia. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem piękna tego zabytkowego miasta, które słynie z wielu zabytków oraz uroku związanego z licznymi kanałami Odry, które nadają miastu niepowtarzalnego charakteru.

Po przejażdżce tramwajem dotarliśmy do głównej atrakcji naszej wycieczki jaką niewątpliwie było zwiedzanie Wrocławskiego ZOO, rozsławionego w naszym kraju przez słynne programy przyrodnicze z cyklu „Z KAMERĄ WŚRÓD ZWIERZĄT” prowadzone przed laty przez Państwo Gucwińskich w Polskiej Telewizji. W trakcie zwiedzania obiektu mogliśmy zobaczyć wiele egzotycznych zwierząt takich jak foki, lwy kangury i wiele wiele innych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wśród zwiedzających Aniołów wspaniałe żyrafy swym pięknem zachwycały również słonie i tygrysy, największe wrażenie na naszych kolegach i koleżankach zrobiło jednak znajdujące się we wrocławskim ZOO Afrykarium, w którym zobaczyliśmy wiele wspaniałych gatunków ryb i ssaków morskich, zamieszkujących wody mórz i oceanów. Dla wszystkich była to okazja poczuć się jak w prawdziwym oceanie, gdzie bez wątpienia królują rekiny, słonie morskie wraz z żółwiami.

Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udaliśmy się w drogę powrotną do domu, z obowiązkowym przystankiem w naszej ulubionej restauracji MacDonald.

Czas spędzony w stolicy Dolnego Śląska szybko minął ale pozostaną nam niezapomniane wspomnienia.

 

 

Wycieczkę do Wrocławia zrealizowano w ramach inicjatyw Koła PSONI, sfinansowanych z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, przy wsparciu wolontariuszy uczestniczących w realizacji projektu „Bądź zaangażowany w wolontariat”

Do góry