Wirtualna wycieczka po Bielsku – Białej

Bielsko Biała

Pod koniec Lutego w Domu Kulejących Aniołów w Piasku w czwartek 18.02.2021 odbyło się spotkanie z panią Agnieszką Walicką, właścicielką biura turystycznego i przewodniczką wycieczek.

Wiadomo że wszyscy żyjemy dziś w czasach epidemii COVID 19 i wszelkiego rodzaju wycieczki są zakazane. Dlatego Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku (PSONI) pomyślało o czymś w rodzaju wycieczek online. Pierwszą tego typu wycieczką była wyprawa do Bielska – Białej.

Z tej okazji do naszego stowarzyszenia zawitała pani Agnieszka przewodnik turystyczny i zarazem przyjaciółka naszego stowarzyszenia. Tego dnia pani
Agnieszka przygotowała dla uczestników spotkania wiele niespodzianek. Główną atrakcją była przygotowana przez panią Agnieszkę prezentacja, na której mogliśmy zobaczyć ciekawe miejsca w Bielsku min. Wyciąg na Czantorie, schronisko, rynek, Fontany, a także figurki postaci z bajek z wytwórni filmów rysunkowych w Bielsku – Białej. Po zakończeniu pani Agnieszka przegotowała dla nas coś w rodzaju quizu wiedzy o tym śląskim mieście w postaci krzyżówki. W spotkaniu brali udział podopieczni Świetlicy Terapeutycznej palcówki, która również znajduje się w Domu Kulejących Aniołów. Dla wszystkich wtorkowa wycieczka online była wielkim wydarzeniem w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

Dziękujemy pani Agnieszce za wizytę w naszym Domu życzymy dużo zdrowia i czekamy już na prawdziwą wyprawę:-)

Do góry