Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Domu Kulejących Aniołów

plakat dnia godności

Na początku maja dnia 5.05.2021 w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawności Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku odbył się wyjątkowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.
Święto to powstało, aby pokazać solidarność z osobami z zaburzeniami intelektualnymi, a także uświadamiać społeczeństwo o potrzebach tych osób oraz problemach z jakimi przychodzi im się zmierzyć we współczesnym świecie.

Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już poprzedniego dnia, od dmuchania balonów po strojenie placu przed Domem Kulejących Aniołów. Głównymi organizatorami uroczystości z okazji dnia Godności Osób Niepełnosprawnych, była Świetlica Terapeutyczna, tego dnia czekało wiele atrakcji, rozpoczęliśmy ten dzień uroczystą Mszą Św. Następnie odbyła się Dyskoteka na świeżym powietrzu, zabawa z balonami , hipoterapia, dogoterapia, jazda na rowerze , zabawa z piłkami i wiele wiele
innych ciekawych atrakcji. Na koniec naszego uroczystego dnia na wszystkich podopiecznych czekał słodki poczęstunek w postaci lodów i coca – coli .

Dziękujemy wszystkim w tych trudnych czasach panującej pandemii COVID-19 tego wyjątkowego dnia jest to dla nas Osób Niepełnosprawnych bardzo wyjątkowy dzień. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku bardziej uroczyście będziemy obchodzić Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych.

Tomasz Buczek
Uczestnik Świetlicy Terapeutycznej.

Do góry