Wycieczka do Wisły Czarnej

Podopieczni Dziennego ośrodka w Wiśle

W dniu 8.06.2021 podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Z
Niepełnosprawnością Intelektualną wybrali się na wycieczkę do Wisły Czarnej. Do Wisły Czarnej wyruszyliśmy we wtorkowe przedpołudnie spod naszego Domu Kulejących Aniołów który znajduje się przy ul Dworcowa 27 w Piasku. W wycieczce brali udział uczestnicy terapeuci oraz rodzice podopiecznych naszej Świetlicy, oraz uczniowie Dziennego Ośrodka Krzysiu i Adrian była to druga w 2021r wycieczka i zarazem ostatnia
przed przerwą wakacyjną. Organizatorem czerwcowej wycieczki podopiecznych naszego Stowarzyszenia była pani kierownik Świetlicy Terapeutycznej pani Bogusław Bularz podczas naszej wtorkowej
podróży wielu z nas wróciło do miłych wypomnień ponieważ tego dnia przejechaliśmy przez Wisłę gdzie mieszkają znakomici sportowcy Adam Małysz i Piotr żyła. Po półtora godzonej podroży dotarliśmy do celu naszej wycieczki, gdzie czekały na nas przygotowane bryczki. Podczas przejażdżki Anielskimi kuligami bo taką nazwę nosił zaprzęg mogliśmy wszyscy słuchać śpiewu ptaków szumu górskich drzew szumu
strumyka. Po zakończeniu przejażdżki wszyscy udaliśmy do znajdującej się u podnóża Góralskiej Chaty gdzie gospodarze ugościli nas znanymi i bardzo lubianymi w Beskidach góralskim przysmakiem w postaci oscypka a dodatkiem do niego była konfitura żurawinowa oraz ciepła herbata. W trakcie naszego pobytu w Góralskiej Chacie mogliśmy nie tylko zajadać
się smakołykami ale również znakomitymi wypiekami upieczonymi specjalnie na ten dzień i napić się smacznej kawy którą można było zamówić w lokalu. A głównym punktem nasze wtorkowej wycieczki do Wisły Czarnej było pieczenie kiełbasy. Podczas naszego pobytu w Wiślańskim lokalu towarzyszyła nie tylko słoneczna iście wiosenna pogoda ale też niezwykle rodzinna atmosfera po raz kolejny mogliśmy miło
spędzić czas po dość długiej przerwie spowodowanej pandemiom COVID 19
Dziękujemy wszystkim kierownictwu pracownikom pani przewodniczącej
naszego stowarzyszenia za przygotowanie wycieczki.

Do góry