Konferencja radia SoVo w Warszawie

Tuż przed wakacjami w warszawie w dniach 21- 22 czerwieca odbyła się konferencja radia SoVo”Pt Jak podnosimy kompetencje cyfrowe osób z Niepełnosprawnością Intelektualną udziałem wszystkich słuchaczy radia wśród nich byli również słuchacze z PSONI Pszczyna słuchaczy z Piasku reprezentowali lider Mateusz terapeuta oraz dwójka Słuczy Jarosław i Dorota.

Nasi reprezentanci wyruszyli na 1 konferencje wczesnym rankiem, po kilku gadzinach podróży dotarli do Centrum Szkoleniowo- Konfrontacyjne BOSS w którym odbyła się konfrontacja organizowana przez internetowe Radio SoVo którego słuchaczami są również Kulejące Anioły z Piasku.

I Dzień Konferencji

Było to podsumowanie rocznej działalności tego internetowego Radia. Konferencja która odbyła się w Centrum Szkoleniowo- Konfrontacyjnym BOSS w Warszawie zostało podzielone na 2 dni. W pierwszym dniu w godz 13- 13:15 nasi reprezentanci wzięli udział w szkoleniu a w godz mieli okazję w warsztatach „ pt” Co mi dało Radio SoVo. Które również jak cała konferencja została podzielona w W trakcie I części od 13:15 do 14:00 odbyła się praca w grupach mieszanych gdzie uczestnicy w tym również nasi przedstawiciele mieli za zadanie rozwiązać Quiz ale też nagrali 2-3min filmik. Później o godzinie 15:00 do 16:00 II część był temat co dalej z radiem SoVo każdy z uczestników musiał przedstawić własnymi słowami co można byłoby zmienić w swoim stowarzyszaniu w kontekście Radia, nasi uczestnicy byli bardzo zaangażowani. W godzinach wieczornych odbyło się podsumowanie warsztatów i zakończenie I dnia konferencji.

II Dzień Konferencji

W godzinach 13:00- 13:15 odbyło się uroczyste otwarcie i przywitanie zaproszonych gości przez panią Magdalenę Janczewską prezes Fundacji PRO Cultura i jednocześnie Redaktor Naczelny Radia SoVo. I przez liderkę projektu i naczelniczką radia Annę Kwiatkowską. W Warszawskiej konferencji brało udział 39 delegacji z 8 oddziałów radia SoVo min słuchacze ze słupska, Dziennikarze Radia i słuchacze z Gdańska, Dziennikarze z Tczewa, słuchacze z Elbląga, dziennikarze z Kołobrzegu, słuchaczy z Kamienia pomorskiego i wiele innych słuchaczy i dziennikarzy Radia,wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć honorowej przewodniczącej pani Krystyny Mrugalskiej .II i zarazem ostatni dzień był mniej intensywny tego dnia była Przygotowana jak seniorzy mogą bezpiecznie poruszać po internecie, a także prezentacja filmu przygotowana przez słuchaczy i dziennikarzy.

Po bardzo intensywnych II dniach słuchacze z PSONI Pszczyna udali się w drogę powrotną Dziękujemy organizatorom za zaproszenie Autor TOMASZ

Do góry