Święto Czekolady w Dziennym Ośrodku

W tym roku, dnia 12 kwietnia obchodziliśmy bardzo miły i bardzooo słodki dzień – Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji nie obyło się bez czekoladowej imprezy w Dziennym Ośrodku…

Czekolada, mimo wielkiej popularności, bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady.

Pierwszą atrakcją tego dnia była zabawa w Czekoladowego Detektywa. W całym ośrodku były pochowane kupony na czekoladę. Zasada była prosta: kto szybszy ten lepszy. Czekolady można było odebrać po zakończeniu imprezy.

Po śniadaniu wszystkie dzieci zaproszono na salę kominkową, gdzie odbyła się wspólna zabawa. Najpierw nasi uczniowie i kadra placówki mieli za zadanie wybrać najlepszą czekoladę. W tym celu odbyła się degustacja i głosowanie poprzez pozostawienie żetona przy najsmaczniejszej czekoladzie. Dzieci, które nie były w stanie pogryźć kawałka czekolady, otrzymały czekoladę w wersji pitnej. Po ogłoszeniu czekoladowej zwyciężczyni, dzieci wzięły udział w quizie wiedzy na temat czekolady. Niektóre pytania były podchwytliwe, ale wszyscy świetnie dali sobie radę.

Następnie każda z grup otrzymała do dekorowania wspaniałe, czekoladowe ciasto. Dzieci miały do wyboru świeże owoce, owoce suszone i bakalie. Efekt był naprawdę niesamowity. Wszystkie grupy chętnie pozowały do zdjęć z udekorowanym przez siebie czekoladowym dziełem. Ostatnią zabawą było wykonanie owocowych szaszłyków oblanych czekoladą…

Degustacja tych wszystkich słodkości odbyła się już na salach. To był naprawdę miły, słodki i bardzo pyszny dzień…

Do góry