Wycieczka do teatru

Grupa w Teatrze Banialuka

W dniu 18.03.2021 wybraliśmy się do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl pt.: „KSIĘŻNICKA NA ZAIRNKU GROCHU”.

„Jedna z najdziwniejszych, tajemnicza bajka Andersena o zmokłej przybłędzie, która mówi, że jest prawdziwą księżniczką. Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do Bramy Miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wcześniej wybredny Książę, który bardzo chciał się ożenić z księżniczką, szuka daremnie Prawdziwej Księżniczki? Czym się różni Prawdziwa Księżniczka od innych księżniczek, które okazują się nie dość Prawdziwe? Czy tylko wrażliwością delikatnej skóry? A ziarnko grochu, będące w istocie ziarenkiem prawdy – czym jest? Skrupułem sumienia, czy jeszcze czymś innym, dolegającym duszy i – jak się okazuje – wrażliwemu ciału? Nasze przedstawienie nie odpowie pewnie na te pytania, ale – kto wie – może intuicja dzieci potrafi odczuć to, co jest najbliżej prawdy w odpowiedzi na nie.” – „Księżniczka na ziarnku grochu” broszura teatralna.

Po przedstawieniu mieliśmy okazję wziąć udział w warsztatach lalkarskich. Warsztaty odbyły się na scenie, Pani opowiedziała nam historię Teatru Lalek Banialuka oraz pokazała różne rodzaje lalek. Większość z nas nie zdawała sobie sprawy ile rodzajów lalek istnieje! Warsztaty odbyły się zgodnie z wymogami pandemicznymi, dlatego niestety nie mieliśmy okazji spróbować swoich sił w operowaniu lalką na scenie, ale jeszcze będziemy mieć okazje 🙂

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Walickiej, która organizuje dla nas tak wspaniałe wyjazdy 🙂
——————————————————————————————————————————————————————————

Zapraszamy również do zobaczenia galerii zdjęć z innych wydarzeń na Facebooku:

Papugarnia Katowice Carmen (ZDJĘCIA)

Koncert Kolegi Rocha (ZDJĘCIA) (VIDEO)

Do góry