ANIOŁY DZIĘKUJĄ ZA NOWEGO BUSA!

Nowy biały bus z czerwoną kokardą

Kulejące Anioły z Piasku składają serdeczne podziękowania za okazane nam wsparcie finansowe w zakupie nowego busa do przewozu naszych niepełnosprawnych dzieci.

Wysłużony bus, który do tego czasu obsługiwał transport, lata świetności ma dawno za sobą…

Wypadające drzwi, dziurawa podłoga i inne „atrakcje” stwarzały zagrożenie dla naszych dzieci. Oczywiście na bieżąco staraliśmy się usuwać wszystkie usterki, ale licznik i metryka busa mówiły same za siebie.

Nie lada wyzwaniem było zebranie środków na zakup nowego busa. Bardzo kosztowne okazało się dostosowanie go do przewozu osób niepełnosprawnych. A jednak, jak zawsze ludzka dobroć i otwartość serc zwyciężyły nasze troski i starania!

Wparcie finansowe jakie otrzymaliśmy to przepiękny gest pomocy, jakże cenny w obecnym czasie pandemii i jednocześnie piękny z uwagi na 2021 rok. To wymarzony prezent dla naszych Aniołów, którzy z utęsknieniem wypatrują nowego busa. To dla nich jedyny środek transportu, z jakiego korzystają. Często, z uwagi na swoją niepełnosprawność, mają ograniczony dostęp do środków komunikacji publicznej. Nowy bus jest dla nich jedyną szansą na korzystanie z pobytu w naszym Domu Kulejących Aniołów, to jak otwarcie im okna na świat, na przyjaciół, na życie społeczne, na aktywność i rozwijanie swoich małych i dużych pasji…

Szczególnie serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Dyrektora Śląskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Katowicach – Pana Jana Wrońskiego za dofinansowanie zakupu busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych w wysokości 86 510 zł, w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III” – obszar D.

Podziękowania kierujemy również na ręce tych wszystkich, którzy pomogli nam zrealizować jedno z najważniejszych marzeń w 2020 roku.

Dziękujemy serdecznie przedstawicielom naszych władz:

– Burmistrzowi Miasta Pszczyna p. Dariuszowi Skrobolowi

– Staroście Powiatu Pszczyńskiego p. Barbarze Bandoła

– Posłowi na Sejm RP p. Grzegorzowi Gaży

– Eurodeputowanemu p. Grzegorzowi Tobieszewskiemu

– Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej p. Alinie Nowak

Dziękujemy przedstawicielom instytucji publicznej:

– Prezesowi Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A. p. Henrykowi Drob

– Prezesowi Ekoenergii Silesia S.A. p. Marcinowi Kozikowi

– Radnej Sejmiku Wojewódzkiego p. Marii Materla

– Śląskim Motocyklistkom

Dlatego też jeszcze raz z głębi serca naszych serc bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc w zakupie nowego busa, dzięki któremu nasze Anioły będą mogły przez wiele kolejnych lat „żyć z całych sił i uśmiechać się do ludzi…”

„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.

Henryk Siennkiewicz

Do góry