MUZYKA CHÓRALNA W DOMU KULEJĄCYCH ANIOŁÓW

Na zdjęciu Pan przy organach oraz chór w trakcie próby.

W piątkowe popołudnie Mszą Świętą w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku rozpoczęły się Warsztaty Muzyki Liturgicznej prowadzone przez znakomitych krakowskich muzyków – Pana Piotra Pałki i Pana Pawła Bębenek.
Pan Piotr Pałka – dyrygent, kompozytor, śpiewak, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Komponuje i opracowuje utwory chóralne, które można usłyszeć w kościołach Krakowa i innych miast Polski oraz poza granicami kraju.
Pan Paweł Bębenek – dyrygent, kompozytor, wokalista, muzyk. Kompozycje Pana Pawła są głównie wykorzystywane w przestrzeni muzyki sakralnej, ale również teatralnej i filmowej.
Obaj muzycy prowadza własne chóry w Krakowie.
W piątek i sobotę odbyły się próby w Domu Kulejących Aniołów w Piasku. W warsztatach uczestniczyło około 60 chórzystów przybyłych z okolicznych miejscowości – Piasek, Pszczyna, Kobiór, Tychy i Wyry. Organizatorem warsztatów jest chór KLEMA z Piasku.
W niedzielę 19 maja 2024 roku w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku odbędzie się koncert uwielbienia, który zwieńczy Warsztaty Muzyki Sakralnej ” NAJŚWIETSZE SERCE PANA JEZUSA” pod batuta Pana Piotra Pałki i Pawła Bębenek wraz z kwartetem smyczkowym DELL-ARTE powiększonym o flet i klarnet z Katowic.
W skład muzyków wchodzą:
Pan Grzegorz Wojtasik – pierwsze skrzypce
Pani Adriana Urbacz – drugie skrzypce
Pan Tomasz Śliwiński – altówka
Pani Joanna Kalaga – wiolonczela
Pani Anna Sieczkowska – flet
Pan Kacper Kalaga – klarnet
Bardzo gorąco zapraszamy.

reszta zdjęć tutaj: https://www.facebook.com/photo?fbid=850005223839733&set=pcb.850025553837700

Do góry