EKOWolontariat z PKO Bank Polski

Na zdjęciu dwie Panie, obok stoi wózek metalowy na którym są lawendy i szałwia w doniczkach.

1 czerwca 2024 roku na terenie zielonym nowopowstałego placu zabaw dostosowanego do potrzeb naszych niepełnosprawnych podopiecznych, odbyło się nasadzanie drzew i krzewów ozdobnych, drzewek owocowych oraz bylin w ramach projektu EKOWolontariat realizowanego przez wolontariuszy PKO Bank Polski.

Liderem projektu pod nazwą ” Aranżacja zielonej architektury na terenie placu zabaw dla niepełnosprawnych intelektualnie – podopiecznych Domu Kulejących Aniołów w Piasku ” była Pani Barbara Bury.

Pracownicy Banku PKO BP w ramach wolontariatu wraz z kadrą PSONI koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku w ten słoneczny czerwcowy dzień zasadzili wspólnie 26 drzew, 30 krzewów, 12 drzewek owocowych a także stworzyli przepiękne rabaty kwietne z wielu kolorowych bylin.

Posadzone kwiaty, drzewa i krzewy będą miały zastosowanie w hortiterapii, a z czasem zapewnią pożądany cień.

Ten rodzaj terapii obniża stres, poprawia nastrój, przywraca równowagę psychiczną.

Będzie to również okazja do obserwacji i poznania wzrostu poszczególnych roślin czy owoców, a także nauki ich pielęgnacji.

Kolorowe kwiaty oraz kwitnące drzewa i krzewy, szelest liści, zapach roślin miododajnych, ziół i i krzewów ozdobnych o różnej strukturze stworzy piękny ogród sensoryczny.

Zainstalowano także dwa zbiorniki na deszczówkę oraz powieszono na drzewach dzwonki wietrzne.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. To bardzo ważna akcja o dużym znaczeniu edukacyjno – ekologicznym, szacunku wobec przyrody, co jest niezwykle ważne w dobie kryzysu klimatycznego.

Na zdjęciu Pan grabi ziemię obok zasadzonego drzewka w tle plac zabaw.

reszta zdjęć tutaj: https://www.facebook.com/photo?fbid=860843249422597&set=pcb.860851616088427

i tutaj: https://www.facebook.com/photo/?fbid=860940039412918&set=pcb.860942102746045

Do góry