Świetlica Terapeutyczna

Świetlica, to druga stacjonarna placówka utworzona przez Koło, która oferuje wsparcie, rehabilitację i terapię dla młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, z powiatu pszczyńskiego oraz bielskiego.

Placówka działa przez 5 dni w tygodniu w godzinach 7.00-16.00, przez 12 miesięcy w roku kalendarzowym.

Uczestnikami placówki są osoby z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężonymi  niepełnosprawnościami (kalectwa narządu ruchu, niedowidzenie, niedosłuch, epilepsja, itd.), w wieku 24-52 lat, które wymagają systematycznych, różnorodnych oddziaływań rehabilitacyjno-edukacyjno-opiekunczych.
Obecnie z usług placówki korzysta 38 osób.

Uczestnicy placówki dowożeni są na zajęcia busami Stowarzyszenia, a po ich zakończeniu – odwożeni do domów. Wspólnie z terapeutami przygotowują sobie dwa posiłki dziennie – śniadanie i obiad.

W bieżącym roku oraz w latach poprzednich realizację programów rehabilitacyjno – terapeutycznych oraz dowozu podopiecznych wspierają Urzędy Gmin: Pszczyna, Miedźna, Goczałkowice – Zdrój, Czechowice – Dziedzice i Suszec.

W Świetlicy Terapeutycznej realizuje się działania w zakresie rozwoju poznawczego, społecznego, zawodowego, ruchowego, w procesie kompleksowej rehabilitacji i opiece uczestnika i jego rodziny, sprzyjającej przystosowania do maksymalnie samodzielnego życia.