X Międzyośrodkowe Zawody Pływackie dla Osób Niepełnosprawnych

Dnia 5 kwietnia 2019 r. na pływalni w Goczałkowicach-Zdroju odbyły jubileuszowe X Międzyośrodkowe Zawody Pływackie dla Osób Niepełnosprawnych. Gospodarzem Zawodów była, jak co roku, Świetlica Terapeutyczna.

W imprezie wzięli udział, jak co roku, zawodnicy z zaprzyjaźnionych ze sobą placówek: Warsztaty Terapii Zajęciowej z Pszczyny, Środowiskowy Dom Samopomocy z Pszczyny, Środowiskowy Dom Samopomocy z Grzawy, Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z Piasku oraz drużyna gospodarzy – Świetlica Terapeutyczna z Piasku.

Ciepłe słowa otuchy zawodnikom i trenerom przekazała kierownik Świetlicy Terapeutycznaj – pani Bogusława Bularz. Na imprezie obecni byli również: Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI – pani Krystyna Fuławka, Dyrektor DOREW – pani Katarzyna Labus, Wicedyrektor DOREW – pani Barbara Gierusz oraz rodzice naszych podopiecznych. Nie zabrakło również wspaniałych kibiców: kolegów i koleżanek z placówek.

Uczestnicy zawodów rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach, tj.:
– Start z asekuracją terapeuty i przyborem: kółko, rękawki, pas wypornościowy, deska. Przepłynięcie basenu w jedną stronę;
– Start z makaronem bez pomocy terapeuty. Przepłynięcie basenu w jedną stronę;
– Start z deską, przepłynięcie jednej długości basenu;
– Start stylem dowolnym, przepłynięcie jednej długości basenu;
– Start stylem dowolnym, przepłynięcie dwóch długości basenu.

Zawodnicy przez cały rok ciężko pracowali, aby w tym dniu być najlepszym. Każdego roku zawodnicy pokonują bariery i swoje niedoskonałości, walczą zawsze do końca i dają z siebie wszystko! Udowodnili, że z roku na rok są coraz lepsi!

W drugiej części zawodów odbył się zjazd rurą na czas, w której wzięli udział najodważniejsi podopieczni placówek i najodważniejsi terapeuci. Podczas całej imprezy, po raz kolejny, pomagali nam przesympatyczni wolontariusze z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie: Wiktoria, Kuba, Radek i Patryk, za co z całego serca dziękujemy!

Finałem wspaniałej wspólnej zabawy i rywalizacji sportowej było uroczyste wręczenie medali za poszczególne miejsca. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale i dyplomy za wzorową postawę i godne reprezentowanie swojego ośrodka w zawodach.

Oczywiście wszyscy uczestnicy sportowych zmagań w Goczałkowicach zostali zwycięzcami! Każda drużyna otrzymała także statuetkę i dyplom. Serdecznie gratulujemy!!!

Po zakończeniu oficjalnej części zawodów wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Cała impreza przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Zawodnikom i opiekunom dostarczyła wielu emocji ze wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a kadrze placówek dziękujemy za przygotowanie drużyn do zawodów.
Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce kierownika Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Pana Jana Bukowczana za udostępnienie pływalni!

Do góry