Spotkanie wigilijne w świetlicy

krokiety

W ostatnim dniu zajęć przed Świętami Bożego Narodzenia dnia 23.12.2020r. W Świetlicy Terapeutycznej odbyło się spotkanie Wigilijne.

To dla wszystkich katolików okres oczekiwania narodzin Jezusa Chrystusa Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas również dla podopieczny Świetlicy Terapeutycznej. Przygotowania do tego Świątecznego posiłku jak co roku w naszej placówce trwały już od kilu dni.

Na początek naszego wigilijnego spotkania 23.12.2020r wszyscy podopieczni wraz z terapeutami śpiewali znane i lubiane kolędy takie jak: Dzisiaj w Betlejem, Gdy Śliczna Pana, Gdy się Chrystus rodzi i wiele innych znanych kolęd. Po zakończeniu kolędowania wszyscy udaliśmy się do przygotowanego dla nas stołu wigilijnego. spotkanie Wigilijne odbyło się w Świetlicowej pracowni komputerowej.

Tegoroczne spotkanie Wigilijne w naszej placówce było inne niż zazwyczaj wszystko przez panującą w naszym kraju epidemie COVID 19 po raz pierwszy w spotkaniu nie mogło brać udział cała nasz grupa i nie mogliśmy podzielić się opłatkiem. Ale mimo to na naszym wigilijnym stole nie mogło zabraknąć naszych ulubionych potraw, głównymi potrawami naszej wigilii był barszcz z krokietem i sałatka jarzynowa kapusta z rybą i inne
nasze smakołyki. Było to ostatnie spotkanie podopiecznych Świetlicy przed przerwą świąteczną dla nas wszystkich był to wyjątkowy dzień.


Wszystkim życzymy zdrowych pogodnych Świąt i lepszego 2021r.

Do góry