Wakacyjne prace z warzywami w naszym ośrodku

ogórki w słoikach

Mimo że trwają wakacje podopieczni Świetlicy Terapeutycznej spędzają je bardzo aktywnie w piątek 23.07.2021r. Rozpoczęły się prace przetwórcze w Świetlicowej kuchni w Domu Kulejących Aniołów w Piasku.
Prace przetwórcze w naszej Świetlicowej kuchni odbyły się również w ramach codziennych zajęć w pracowni Gospodarstwa domowego. Tego dnia nasi dzielni kucharze mieli za zadanie robienie Świetlicowych przetworów. Zanim nasi podopieczni zaczęli prace w Pracowni Gospodarstwa Domowego rozpoczęło się ich zbieranie z naszego ogrodu który znajduje się przy naszym Domu. W pracach zaangażowani byli wszyscy pracownicy naszego stowarzyszenia zarówno jak i Świetlicy tak i Dziennego Ośrodka.

Do przygotowania przestworów nasi podopieczni użyli następujących warzyw takich jak ogórki z których będzie można później zrobić mizerie czy lubianą prze nas zupę ogórkowa, oprócz ogórków była też fasola, obrane ogórki uczestnicy zajęć dawali je do przygotowane wcześniej słoików i zaprawiali warzywa. w piątkowych pracach uczestniczyli min Paweł Lasek, Nikola Podbioł, Agnieszka Kania, Paulinka Wrzosek oraz
Maciej Fuławka, wszyscy nasi podopieczni którzy tego dnia brali udział w kulinarnych zajęciach byli bardzo aktywni. Nad wszystkim czuwały nasze panie terapeutki pani Agnieszka i pani Karolina.

Warto przypomnieć że w tym roku szkolnym podopieczni naszego Stowarzyszenie wyprodukowali miód z mieszka lekarskiego. A oto motto naszych wakacyjnych zajęć w naszej Świetlicowej kuchni:
Ze świętą Małgorzatą zaczyna się lato. – Kiedy lipiec daje deszcze, długie lato będzie jeszcze. – Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje. – W zimie piecze – w lecie ciecze, a co zima przychłodzi – lato wynagrodzi.
Dziękujemy za te kulinarne zajęcia

Do góry