Akcja sprzątanie ziemi na osiedlu Piastów

Dzień Ziemi na osiedlu Piastów

Dnia 21.04.2023r na Osiedlu Piastów w Pszczynie odbyła się akcja zorganizowana  sprzątanie Ziemi.

Organizatorem akcji sprzątanie terenów ziemi Pszczyńskiej było  osiedle Piastów na czele z panem Kamilem Widłok , Radnymi Powiatu Pszczyńskiego Moniką Rębą oraz panią Krystyną Fuławką. Na początku całe wydarzenie otworzył Burmistrz naszego Miasta Pan Dariusz Skrobol.

Głównym celem było sprzątanie terenów naszej Gminy, w którym brało 127 osób. Wśród nich byli uczniowie Zespołu Szkół Nr 21 z Pszczyny  oraz podopieczni Świetlicy Terapeutycznej z Piasku.

Wszyscy byli bardzo zaangażowani w powierzone im zadanie, tego dnia zebrano 40 worków odpadów. Dla podopiecznych naszej Świetlicy był to też rodzaj integracji z młodzieżą  i lekcja dbania o naszą kochaną  ziemię.

Jesteśmy zaszczyceni że mogliśmy wziąć udział w tej szczytnej akcji i pokazać że osoby niepełnosprawne również dbają o naszą planetę.

 Autor

Tomasz

Poniżej linki do zdjęć na facebook oraz do filmu z wydarzenia

Moja Pszczyna Facebook

Zapraszamy na nasz Facebook

Do góry