Jesienna wycieczka w góry

„W poszukiwaniu śladów Jesieni”

Dnia 11.10.2023r wychowankowie  Kulejących Aniołów , rodzice i terapeuci wykorzystując okienko w pogodzie wybrali się na wycieczkę w góry .

Celem wycieczki był ulubiony szczyt w Beskidzie Śląskim – Błatnia mający wysokość 917 m. n.p.m.

Uczestnikom towarzyszyły duże emocje, byli podekscytowani, pełni energii i radości.

Na szczyt wybrali szlak żółty prowadzący z Jaworza. Jest on dość szeroki , ma łagodne podejścia dlatego był odpowiedni dla naszej grupy. Mieli okazję podziwiać góry, obcować z przyrodą, pomagać sobie nawzajem i integrować się. W schronisku PTTK na Błatniej można zawsze dobrze zjeść, tym razem dla naszej grupy panie kucharki przygotowały wspaniały żurek. Na szczycie odpoczęli, chwilę zrelaksowali się, wypili po kawie , wzmocnili się słodyczami, a na koniec upajali się pięknym widokiem z szczytu Błatniej. Droga powrotna była dużo łatwiejsza dla naszych turystów. Gratulacje dla Jasia, który pierwszy raz był z nami na wycieczce w górach i był bardzo dzielny!

Trzeba przyznać że jesieni w górach nie znaleźliśmy bo na drzewach było dużo liści i dopiero zaczynają zmieniać swoje barwy.

Na dole przy parkingu czekała jeszcze na nich ciepła kawa  oraz herbata po czym wrócili do domów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to że dzięki swojej obecności każda wycieczka jest inna, wspaniała, wyjątkowa i piękna.

Kolejną wycieczkę mamy nadzieję zrealizujemy na wiosnę – Kozia Górka.

Zapraszamy na nasz Facebook

Do góry