XII Pielgrzymka Kulejących Aniołów na Jasną Górę

W dniach 24.05.- 26.05.2024r odbyła się  Pielgrzymka Kulejących Aniołów  na Jasną Górę.

Przygotowania do tego majowego wyjazdu trwały od kilku dni w pracowni Gospodarstwa Domowego,  wszyscy uczestnicy byli bardzo zanglizowani w przygotowania ciast, kawy  do tegorocznej pielgrzymki.

Dzień I Wyruszyliśmy w piątkowe przedpołudnie spod naszego Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Pierwszym przystankiem tegorocznej pielgrzymki był przejazd do Bazyliki Wniebowzięcia NMP w miejscowości Gidlach gdzie mogliśmy zobaczyć piękną Bazylikę i posłuchać  historii o tym sanktuarium. Później braliśmy udział w nabożeństwie pod przewodnictwem naszego przyjaciela i kapelana tegorocznej pielgrzymki Ks Grzegorz. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy  mieli przerwę na ciepły posiłek w postaci zupy grzybowej przygotowanej przez panią Danusię. Po zakończeniu posiłku udaliśmy się do naszego miejsca noclegowego do sióstr Honoratek w Olsztynie. Cześć uczestników jechała przygotowanymi rowerami.  Dodatkową atrakcją I dnia był udział w Apelu Jasnogórskim.

Dzień II rozpoczynaliśmy od wspólnego śniadania oraz kawy. Główną atrakcją tego dnia  był udział w  Mszy Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, po zakończonej liturgii, mieliśmy okazje zwiedzać skarbiec gdzie mogliśmy zobaczyć wota dziękczynne naczynia liturgiczne podarowane przez różnych władców Polski. Następnie  wszyscy udaliśmy się do muzeum 600-lecia gdzie mogliśmy zobaczyć wiele rzeczy takich jak: szaty Matki Boskiej różaniec zrobiony przez więźniów  auschwitz odrestaurowane instrumenty muzyczne przez Jasną Górę. Mogliśmy też poznać historię tego wyjątkowego miejsca, a o wszystkim  powiedziała nam pani Przewodnik. Po zakończeniu zwiedzania Jasnej Góry udaliśmy się na smaczny deser w postaci lodów mogliśmy zakupić pamiątki później udaliśmy się do Pizzerii Włoska robota na obiad. Kolejnym punktem II dnia była przejażdżka  wozem drabiniasty oraz grill. Ostatnim punktem był wieczorny spacer po Olsztynie oraz okazja dla słabszych kolegów by móc poćwiczyć jazdę na rowerze trzykołowym.

III Dzień był ostatnim dniem tegorocznej pielgrzymki rozpoczynaliśmy go od integracyjnej Mszy Świętej Msza św. integracyjna z siostrami w kaplicy sióstr Honoratek. Po uroczystym śniadaniu uczestnicy pielgrzymki na czele z organizatorem podziękowali siostrom za cieple przyjęcie. Główną atrakcją ostatniego dnia było zwiedzanie terenów przy  zamku który znajdował się w miejscowości Ogrodzieniec każdy też mógł kupić sobie pamiątki. Po jakimś czasie wszyscy udaliśmy się na obiad. po  skończeniu posiłku udaliśmy się do swoich domów.

Serdecznie dziękujemy Powiatowi Pszczyńskiemu za pomoc w organizacji pielgrzymki.

Zapraszamy na nasz Facebook

Zdjęcia dzień 1

Zdjęcia dzień 2

Zdjęcia dzień 3

Autor

Tomasz  

Do góry