Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z Siedzibą w Piasku jest beneficjentem zadania publicznego realizowanego w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami” – edycja 2022 r. Zadanie finansowane jest ze środków Funduszu Solidarnościowego.
Zadanie pn. „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób
z niepełnosprawnościami z powiatu pszczyńskiego i powiatów ościennych” rozpoczęło się 1 stycznia 2022 r. i będzie trwało do 31 grudnia 2022 r.
Głównym celem zadania jest poprawa sytuacji życiowej i jakości życia 40 członków rodzin i opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami z niepełnosprawnością sprzężoną/złożoną, z powiatu pszczyńskiego i powiatów ościennych, uczestniczących
w zadaniu, do końca grudnia 2022 r.
W zadaniu bierze udział 40 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami z niepełnosprawnościami z powiatu pszczyńskiego oraz powiatów i miast ościennych. Sprawują oni opiekę nad osobami niepełnosprawnymi wymagającymi wysokiego poziomu wsparcia. 40 uczestników zadania stanowią członkowie rodzin i opiekunowie osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi i trudnościami związanymi z mobilnością i komunikacją.
Od początku realizacji zadania, uczestnicy otrzymują wsparcie polegające na zapewnieniu opieki wytchnieniowej dziennej i całodobowej. Do końca realizacji zadania, uczestnicy mogą wykorzystać pełen pakiet wsparcia: łącznie 240 h opieki dziennej i 14 dób opieki całodobowej.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dotyczącej realizacji zadania.
Dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego:
905 949 PLN
Całkowita wartość zadania:
915 100 PLN
zdjęcia tutaj: https://www.facebook.com/photo/?fbid=490756046431321&set=pcb.490756459764613
Zadanie finansowane ze środków Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób
z niepełnosprawnościami” – edycja 2022