Wakacyjne atrakcje w DOREW

Czas wakacji w Dziennym Ośrodku to nie tylko czas odpoczynku ale i czas na poznawanie świata przez zabawę! Wszyscy podopieczni chętnie uczestniczą w różnych atrakcjach i spędzają razem czas.

Wraz z rozpoczęciem naszych wakacji, czyli 01.07. jak co środę odwiedzili nas nasi przyjaciele- pies Oskar i Dino, nie zabrakło również zajęć z hipoterapii. Towarzyszyła nam idealna pogoda na spędzanie czasu na placu zabaw więc wszyscy bawili się w najlepsze.

Za to w czwartek przywitały nas deszczowe chmury, ale naszym uczniom nic nie straszne więc postanowili rozdmuchać je wesołymi piosenkami na sali kominkowej. Gdy ciemne chmury już uciekły i nad naszym niebem pojawiło się słońce poszliśmy zwiedzać okolice i zobaczyć nowo zbudowaną ścieżkę na Alei Dębowej.

Na zakończenie pierwszego tygodnia wakacji zebraliśmy się wszyscy w sali kominkowej i odbyły się zajęcia pt. „Balonowy zawrót głowy” gdzie mogliśmy w przeróżny sposób bawić się balonami, malować nimi, odbijać i robić „gniotki” z ziarnami.

Drugi tydzień wakacji z nami! Ale my się nie nudzimy ani chwili.

W poniedziałek 06.07. podopieczni DOREW pojechali na małą wycieczkę do Ośrodka Nad Dokawą na osiedlu Polne Domy gdzie mogli zobaczyć egzotyczne zwierzęta, czyli alpaki i papugi, nie zabrakło świetnej zabawy na planu zabaw.

We wtorek wszyscy podopieczni zebrali się na sali kominkowej i odbyły się zajęcia o morskiej tematyce, dzieci poznały wiele ciekawych i kolorowych rybek i inne zwierzęta morskie, skosztowały wody z morza , czyli wodę z solą 🙂 na koniec podzielili się na grupy w których musieli wykonać latawiec na nadmorską plażę.

Środę wszyscy podopieczni jak zwykle spędzili na zajęciach z hipoterapii i dogoterapii

Czwartek to kolejny dzień kiedy podopieczni mogli się przenieść w wakacyjne fantazje, mianowicie wspólnymi siłami wykonali ogromne balony, w których mogli odlecieć wysoko do nieba, tworzyli kolorową pianę o zapachu gumy balonowej i tak powstała kolorowa bąbelkowa praca plastyczna. Wszystkim tym zabawą towarzyszyły bańki mydlane.

Piątkowe zajęcia były niezwykle słodkie, uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi cukiernicy i zrobić drożdżówki z różnymi dodatkami. Smakowały niesamowicie!

Trzeci tydzień wakacyjnych przygód w DOREW rozpoczął się wycieczką do hodowli strusi, dzieci mogły zobaczyć z bliska bociana Mikołaja, który mieszka już w gospodarstwie 20 lat, pawia, kaczki, indyki, owieczki, świnkę Teodora, kozy, malutkie kurki no i oczywiście parę gatunków strusi, które zrobiły na wszystkich największe wrażenie. Podopieczni mogli zobaczyć także ogromne strusie jajka i poznać tajniki pszczelarstwa.

We wtorek podopieczni mogli pobrudzić się w masach przekształcalnych, bawić się w kisielu i różnych ziarnach, takie zabawy zawsze budzą wiele emocji!

Czwartek był dla wszystkich dzieci bardzo pracowity! Wszyscy zebraliśmy się na sali kominkowej i każdy wykonał piękną eko zabawkę, wszystkie dzieła powstały z butelek, zakrętek, rolek z papieru i wielu innych zdobyczy które na co dzień wyrzucamy.

Piątek był również bardzo aktywny ale tym razem odbyły się sportowe rozgrywki! Dzieci podzieliły się na dwie drużyny i każdy z zawodników brał udział w różnych konkurencjach. Nie zabrakło wielkiego wzajemnego dopingu i radości z wygranej gdyż obydwie drużyny szły łeb w łeb i zajęły pierwsze miejsce!

Czwarty tydzień wakacji przywitał nas piękną pogodą, którą postanowiliśmy wykorzystać na spacer po naszej ulubionej ścieżce, czyli po Alei Dębowej.

Wtorek minął nam na rozwijaniu kreatywnego myślenia, dzieci wykonywały w dwóch grupach pracę plastyczną której tytuł brzmiał „Morze”. Podopieczni zaskakiwali wszystkich swoimi pomysłami, na arkuszu papieru pojawiły się kocyki i parasol na plaży, nie zabrakło też klapek a w morzu pływały kolorowe rybki!

22. lipca wyśpiewaliśmy huczne „STO LAT…” dla Pani Krystyny z okazji jej urodzin. Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego i samych radosnych dni, spełnienia wszystkich marzeń! Reszta dnia jak co środę minęła nam w towarzystwie piesków i konia, dzieci również korzystały z placu zabaw i siłowni.

W czwartek pod altaną i na stołach na placu zabaw czekały na dzieci farby i folia stretch na której mogli namalować swoje wakacyjne marzenia!

W piątek znowu zaśpiewaliśmy głośno „Sto lat…” tym razem dla Emilki, która wkrótce będzie świętowała swoje szesnaste urodziny! Po złożeniu życzeń i skosztowaniu pysznego tortu mogliśmy obserwować niezwykłe doświadczenia z sodą i octem i bawić się balonami, tworzyć z nich prawdziwe dzieła i ozdabiać kosz który później odleciał razem z balonem napełnionym helem.

Zapraszamy do dalszego śledzenia naszych wakacyjnych przygód!

Do góry