Zapraszamy na warsztaty kolędowe „Śpiewamy z Aniołami”!

W dniach 4-6 stycznia 2019 r.,  serdecznie zapraszamy na warsztaty kolędowe „Śpiewamy z Aniołami”, które odbędą się w Domu Kulejących Aniołów w Piasku, a poprowadzą je kompozytorzy i dyrygenci, znawcy muzyki liturgicznej – Piotr Pałka oraz Paweł Bębenek.

Warsztaty kierowane są do wszystkich ludzi interesujących się muzyką liturgiczną lub samym śpiewem i podniesieniem swoich kwalifikacji pod okiem mistrzów. Program warsztatów obejmuje zajęcia z emisji głosu, kształcenia słuchu muzycznego, dykcji, doskonalenia techniki śpiewu, ćwiczenia rozśpiewujące, pracę w głosach i wspólne śpiewanie w wielogłosie.

Głównym organizatorem warsztatów i koncertów w Piasku jest Chór Klema z Piasku, współorganizatorami są Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku. Wszystkie trzy dni prób będą miały miejsce właśnie w Domu Kulejących Aniołów (Piasek ul. Dworcowa 27). Warsztaty zakończy koncert finałowy w niedzielę, 6 stycznia, o godz. 17.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku. Po koncercie planowana jest zbiórka funduszy na potrzeby naszego Domu. Warsztaty i koncert z tego powodu nosi też tytuł „Śpiewamy z Aniołami”.

ZGŁOSZENIA przyjmowane są pod numerem telefonu: 695-102-110 oraz adresem e-mail: klema.lt@gmail.com.
Należy podać: imię i nazwisko, e–mail, telefon, głos (sopran, alt, tenor, bas). Osoby niepełnoletnie powinny mieć zgodę opiekuna.

W czasie trwania warsztatów będzie możliwość skorzystania z kawy, herbaty, wody i przekąsek. W programie przewidziano przerwy obiadowe, zapewniamy poczęstunek w sobotę i niedzielę. Uczestnicy w pierwszym dniu, w recepcji, otrzymają wszelkie potrzebne w czasie warsztatów materiały (identyfikator, nuty i opracowania, oraz inne materiały). Koszt warsztatów to 30 zł.

POTWIERDZENIEM zgłoszenia jest wpłata zaliczki w postaci opłaty warsztatowej z dopiskiem „Imię i nazwisko-warsztaty muzyczne” na konto podane w wiadomości potwierdzającej zapis. Zaliczka jest bezzwrotna.

Warsztaty odbędą się pod patronatem honorowym burmistrza Pszczyny – pana Dariusza Skrobola.

PROGRAM WYDARZENIA:
Piątek – 4 stycznia
16:00 Rejestracja
17:00 Eucharystia
18:00-21:00 Warsztaty

Sobota – 5 stycznia
08:30 Jutrznia
09:00-13:00 Warsztaty
14:00 Konferencja
14:30-20:00 Warsztaty

Niedziela – 6 stycznia
09:00-13:00 Warsztaty
14:00-15:30 Warsztaty
16:00 Eucharystia + koncert

Bezpośrednie ZGŁOSZENIA pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeBZjvh3wFZf9tnOiqGbu4BsAj3hm26Cj6Tbo8xaEsO71IF3g/viewform

PROWADZĄCY:
Piotr Pałka
Dyrygent, kompozytor, śpiewak. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1993 komponuje i opracowuje utwory chóralne, które można usłyszeć w kościołach Krakowa i innych miast w Polsce. Jego zainteresowanie muzyką wokalną przyczyniło się do założenia w 1999 roku mieszanego chóru „Voce Angeli”, działającego przy bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie, którego obecnie jest dyrygentem. Jako śpiewak współpracował z Zubinem Mehtą, Helmuthem Rillingiem, Henrykiem Mikołajem Góreckim, Krzysztofem Pendereckim, Wojciechem Kilarem, Antonim Witem, Łukaszem Borowiczem i Stanisławem Krawczyńskim. Jest twórcą szeregu kompozycji i opracowań, takich jak: Tryptyk Rzymski Jana Pawła II, Missa in Basilica Cracoviensi Sancti Francisci, hymnu Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Benedyktem XVI – Nie lękajcie się, a także Oratorium Braniewskiego „Mikołaj Kopernik”. Swoim doświadczeniem i umiejętnościami chętnie dzieli się podczas sesji warsztatów muzyki liturgicznej.

Paweł Bębenek
Muzyk, amator-miłośnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem praktyki: śpiewa, komponuje, dyryguje. Związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze dominikanów. Muzyką liturgiczną zainteresował się w 1989 roku, początkowo jako chórzysta. W 1993 roku jako śpiewak rozpoczął pracę z „Bractwem Lutni z Dworu na Wysokiej”, z którym występował podczas wielu koncertów i festiwali w kraju i za granicą. Zajmuje się muzyczną tradycją Kościoła, jest autorem wykonywanych w kraju i za granicą kompozycji autorskich oraz aranżacji dawnych pieśni kościelnych. Nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła wydał dwie płyty autorskie: „Dzięki Ci Panie. Msza o Miłosierdziu” oraz „Boże mój szukam Ciebie”. Nakładem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w 2009 r. została wydana płyta z kolędami pt. „Gdy się rodzi Zbawca świata”. Sam mówi, że jego muzyka jest efektem poszukiwania Boga Stwórcy i zachwytu nad Jego Pięknem. Współpracuje z wieloma osobami zajmującymi się muzyką dawną i liturgiczną, m.in. z Antonim Pilchem (Bractwo Lutni), Marcinem Bornus-Szczycińskim (Bornus Consort), Stanisławem Szczycińskim (Mikroklimat), Taivo Niitvägi (Linnamuusikud, Tallin), Andriejem Kotowem (Sirin, Moskwa), Aleksandrem Tomczykiem (Studium Musicae Cracoviensae, Kraków) współpracował także z muzykami z branży rozrywkowej: Marcinem i Janem Pospieszalskimi, Piotrem Baronem, Joachimem Menclem, Andrzejem Lampertem. Podczas jednego z koncertów Bractwa Lutni, które wykonywało pieśni pasyjne skomponowane i zaaranżowane przez Pawła improwizował Tomasz Stańko. Od kilku lat poświęca się prowadzeniu warsztatów muzyki liturgicznej w kraju i za granicą.

Do góry