Dziękujemy uczestnikom warsztatów kolędowych!

Kulejące Anioły składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom warsztatów kolędowych „Śpiewamy z Aniołami”, które odbyły się w dniach 4-6 stycznia 2019 r. w Piasku!

Warsztaty odbywały się w Domu Kulejących Aniołów. Na zajęcia prowadzone przez mistrzów muzyki liturgicznej przyjechało ok. 100 osób z Pszczyny, Goczałkowic, Piasku, Czarkowa, Orzesza, Tychów, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej. To członkowie chórów, zespołów, grup śpiewaczych, ale były także osoby, które po raz pierwszy postanowiły pouczyć się śpiewu. Śpiewakom akompaniowali uczniowie szkoły muzycznej w Bielsku-Białej oraz instrumentaliści z Pszczyny i okolic.

Podczas warsztatów nauczono się około 15 utworów. Każdy z nich był ćwiczony od zera (osobno poszczególne głosy, potem w chórze, na koniec z orkiestrą). Dwóch głównych dyrygentów Piotra Pałkę i Pawła Bębenka wspomagały dyrygentka chóru Klema w Piasku Liliana Tyc i nauczycielka muzyki Sylwia Wituła.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Chór Klema w Piasku, Parafię NSPJ w Piasku oraz nasze Stowarzyszenie.

Naszym Aniołom dedykowany był też piękny finałowy koncert, który odbył się w niedzielę 6 stycznia br. w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku.

Cała kwota, zebrana podczas przeprowadzonej przez Kościołem zbiórki, została przeznaczona na spłatę zadłużenia związanego z opłaceniem wykonanej już elewacji Domu Kulejących Aniołów.

Serdecznie dziękujemy za niezwykłe zaangażowanie, pamięć i wsparcie naszego Stowarzyszenia!
Jesteśmy niezwykle wzruszeni!!!

Fot. Renata Botor – Nowe Info

Do góry