Uroczysta Msza Święta z okazji Środy Popielcowej

Dnia 6 marca 2019 r. w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku, odbyła się Msza Święta z udziałem Kulejących Aniołów. Msza Święta w Środę Popielcową jest rozpoczęciem wielkiego postu, czasu zadumy i refleksji nad naszym dotychczasowym postępowaniem, w oczekiwaniu na nadchodzące Święta Wielkanocne.

To dzięki ogromnej ofierze jaką złożył za nas Syn Boży, możemy mieć nadzieję na odkupienie naszych dusz. W środowym nabożeństwie, któremu przewodniczył Proboszcz tutejszej Parafii  – ks. Grzegorz Stephan, brali udział podopieczni Dziennego Ośrodka oraz Świetlicy Terapeutycznej, wraz z kierownictwem, opiekunami i rodzicami.

W nabożeństwie tym ministrantami byli: Jarosław, Paweł, Krzysztof, Wojtek, oraz Adrian. Najważniejszym punktem środowego nabożeństwa było posypanie głów popiołem, na znak pokuty. Dla wszystkich podopiecznych naszego stowarzyszenia było to wielkie przeżycie. Dziękujemy Ks. Grzegorzowi za wspaniałe kazanie, które w szczególny sposób nawiązywało do sytuacji osób doświadczonych przez los. W przekazie tym Proboszcz nawiązał do misji, jaką niesie ze sobą ludzkie cierpienie i jakim tak naprawdę jest ono darem…

Do góry