IV Integracyjny Plener Malarski „Sztuka bez granic”

W dniach 10 – 11 czerwca 2019 r., na terenie Domu Kulejących Aniołów w Piasku, odbyło się już po raz czwarty bardzo ciekawe i baaardzo kolorowe, artystyczne wydarzenie. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku, było organizatorem IV Integracyjnego Pleneru Malarskiego. Tym razem tematem przewodnim była „Sztuka bez granic” – czyli przełamywanie wszelkich artystycznych barier…

Pierwszego dnia imprezy, na terenie zielonym naszego Domu gościliśmy uczniów i nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piasku, Szkoły Podstawowej nr 8 w Czechowicach – Dziedzicach, Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kryrach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jankowicach, którzy malowali z wychowankami Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Piasku.

Drugiego dnia Pleneru gościliśmy uczestników zaprzyjaźnionych placówek zajmujących się edukacją, opieką i terapią osób z niepełnosprawnością: Warsztatów Terapii Zajęciowych w Pszczynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pszczynie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Grzawie oraz  Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach, którzy malowali wraz z podopiecznymi Świetlicy Terapeutycznej oraz grupą z Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego.

Wszystkich uczestników Pleneru wspierali, tak jak w roku ubiegłym, wolontariusze z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piasku, za co serdecznie dziękujemy!!!

Pierwsza część Pleneru w tym roku zaskoczyła wszystkich. Dla każdej drużyny był przygotowany… samochód! Wszystkie samochody przygotowane dla zaproszonych artystów przeżyły już swoje lata świetności. Zadaniem każdej drużyny było przywrócić im dawny blask 🙂 I w tym miejscu składamy wielkie podziękowania dla Złomowiska w Radostowicach – www.zlomuj.pl AUTORECYKLING Rafał Lokwenc z Radostowic, którzy zadbali o tę fantastyczną rozrywkę dla uczestników Pleneru. Pracownicy złomowiska przywieźli do Piasku (i oczywiście odwieźli z powrotem na złomowisko) w sumie 12 samochodów! Osobą, który koordynował całą akcję był pan Mirosław Głąbek –  wielkie dzięki!!!

Po wykonaniu tej niesamowitej pracy grupowej, nadszedł czas na małą przerwę. Na naszych gości w środku budynku czekały napoje oraz słodki poczęstunek.

Następnie uczestników Pleneru zaproszono do stworzenia pracy indywidualnej na bawełnianym podobraziu, przy sztalugach lub stołach. Tutaj niezwykle cenne był wskazówki naszych zaprzyjaźnionych malarzy. Powstały naprawdę wyjątkowe i piękne dzieła, które mamy nadzieję zdobią aktualnie ścianę w jakimś ważnym miejscu 🙂

Nad pracą twórczą naszych gości i gospodarzy, przez cały czas trwania imprezy czuwali zaprzyjaźnieni malarze, na których pomoc możemy liczyć każdego roku: pani Alicja Szymczak, pani Helena Boroń, pani Zofia Micza, pan Marian Kuciel, pan Krzysztof Latała, pan Euzebiusz Boroń oraz pan Andrzej Wajda. Z całego serca dziękujemy!

Czas minął nam bardzo szybko i bardzo owocnie. Każdy uczestnik Pleneru otrzymał dyplom, a cała drużyna nagrodę. Mamy nadzieję na kolejne, artystyczne spotkanie w przyszłym roku!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, terapeutom i gościom Pleneru za wspaniale, wspólnie i twórczo spędzony czas!

Serdecznie dziękujemy artystom malarzom za wsparcie dzieci i młodzieży podczas warsztatów!

Serdeczne podziękowania składamy na ręce wspaniałych wolontariuszy z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Piasku oraz pani Barbary Pyclik, za nieocenioną pomoc w trakcie trwania Pleneru!

IV Integracyjny Plener Malarski „Sztuka bez granic” w Piasku został sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Do góry