Klub Honorowego Gościa znów otworzył swoje progi!

Pod koniec stycznia, dokładnie dnia 24.01.2019 r., odbyło się kolejne spotkanie w świetlicowym Klubu Honorowego Gościa. Spotkanie odbyło się już w nowej siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie z siedzibą w Piasku  – w Domu Kulejących Aniołów. Tym razem gościem świetlicowego Klubu był pan Wojciech Solik  – prezes Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej.

Na początku wizyty pana Wojciecha, podopieczni i zarazem prezesi świetlicowego Rządu  – Tomasz i Jarosław, wspólnie z kierownik Świetlicy Terapeutycznej panią Bogusią, oprowadzili gościa po Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Pan Wojciech mógł tego dnia zobaczyć zakamarki Dziennego Ośrodka m.in. sale edukacyjne, salę rehabilitacyjną, gabinety oraz kuchnię. Później przenieśliśmy się do drugiej placówki, czyli Świetlicy Terapeutycznej. Tam również nasz gość mógł zobaczyć wszystkie sale i przywitać się zarówno z pracownikami, jak i podopiecznymi placówki. Następnie zaprosiliśmy pana Wojciecha do sali kominkowej, gdzie mogliśmy rozpocząć oficjalną cześć czwartkowego spotkania w naszym Klubie Honorowego Gościa.

Na rozpoczęciu oficjalnej części spotkania do Jarosława i Tomasza dołączyli pozostali podopieczni Świetlicy. W spotkaniu brali udział: Jarosław, Tomasz, Karol, Krzysztof, Łukasz, Paweł, Sylwester, Ania, Irena, Marzena i Dorotka oraz pani Monika – psycholog. Na spotkaniu z panem Wojciechem nie mogło zabraknąć również pani Krystyny Fuławki  – Przewodniczącej naszego Stowarzyszenia. Na początku premier świetlicowego Rządu opowiedział o historii powstania Rządu oraz Świetlicy i znajdujących się tam klubów. W kolejnej części spotkania w Klubie Honorowego Gościa, uczestnicy spotkania przeszli do zadawania pytań swojemu gościowi. Tego dnia mogliśmy się dowiedzieć na czym polega Jego praca, czym zajmuje się w wolnym czasie, jakie czyta
gazety, jaka jest jego ulubiona potrawa. To część pytań na jakie tego dnia zadawali uczestnicy spotkania w czwartkowe przedpołudnie.

Spotkanie jakie tego dnia odbyło się w naszym Domu, przebiegało w miłej, rodzinnej atmosferze przy kawie oraz przygotowanym na to spotkanie cieście. Czwartkowe spotkanie w świetlicowym Klubie Honorowego Gościa z panem Wojciechem Solikiem było pierwszym spotkaniem w nowym roku kalendarzowym. Dla wszystkich, zarówno podopiecznych, jak i pracowników naszej placówki, był to wyjątkowy dzień. Na zakończenie spotkania nasz gość już tradycyjnie wpisał się do świetlicowej Księgi Honorowego Gościa.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi za przybycie do Domu Kulejących Aniołów i bardzo miłe spotkanie!

Do góry